سلامت یاردرمان زخم معده به روش طبی و سنتی


این روزها زخم معده و روده سیار شایع است. علائم آن درد و سوزش در قسمت بالای شکم در هنگام خالی بودن معده و گرسنگی است که ممکن است همراه با دل به هم خوردگی و استفراغ باشد. آنزیم پپسین که باعث هضم غذا می شود در هنگام خالی بودن معده می تواند لایه داخلی آن را تحت تاثیر قرارداده و باعث زخم آن می شود. همچنین صفا که از کیسه صفرا خارج می شود ، می تواند اثنی عشر را تحریک کرده و آن را زخم کند.Stomach ulcer زخم معده


درمان بیماری به روش طبی و سنتی:


در روش طبی بایستی از داروهای ضد اسید استفاده شود. اگر عفونت وجود داشته باشد باید از چرک خشک کن استفاده کرد. هرچند ، گاهی ، نیاز به جراحی هم وجود دارد ، ولی در روش گیاهی به موارد زیر توجه شود. برای درمان قطعی زخم معده و روده راه های طبیعی بیشماری وجود دارد که کاملا این امراض را معالجه می کند ، ک در اینجا به چند مورد آن اشاره می شود که بایستی ناشتا میل شوند:


1)پلنتین نوعی موزکال و سبزرنگ است که دارای آنزیم شفادهنده زخم است و برای درمان این بیماری مناسب است.


2) چای بابونه


3) آب کلم پیچ تازه


4) صبر زرد


5) والرین یا سنبل الطیب


6) چای شیرین بیان


7) گلاب


8) زنجبیل ، پسته ، خرما ،‌مغز تخمه و هندوانه در درمان زخم معده موثرند.


9) شیره سیب زمینی و کلم ، پوره سیب زمینی خام و کلم هرروز هنگام صبحانه ، ناهار و شام یک فنجان میل شود. آب کلم خام روزانه چهار تا پنج لیوان میل شود.


10) بابونه گاوی ، اکلیل کوهی ، تمشک (ویتامین سی و کا دارد) دمنوش ریشه و برگ ختمی ، میوه زالزالک در درمان زخم معده موثرند.


زخم معده

تاریخ 12 بهمن 1399    |    تعداد بازدید 50    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top