سلامت یارداروهای خانگی


از گیاهان زینتی مثل بونساهای خانگی ، گل سرخ ، صبر زرد و مواد خام موجود در قفسه های آشپزخانه مانند سیر ، پیاز ، گوجه فرنگی ، سسیب زمینی ، زردچوبه و... می توان داروهایی برای کمک اولیه به دست آورد. علاوه براین می توان روغن های دم کرده گیاهان تازه را تهیه و استفاده کرد.سیر:


حبه های سیر را که دارای خاصیت فوق العاده ضدعفونی کننده است می توان برای درمان جوش صورت و آکنه ها به صورت موضعی استفاده کرد. سیر له شده را می توان به صورت ضماد برای درمان میخچه در محل ناراحتی قرار داد.


سیر


پیاز:


برش های تازه پیاز را روی محل گزش حشرات قرار دهید تا فورا خول شود ،‌و همچنین برای درمان کهیرهای ناشی از مواد غذایی می توان از آب پیاز استفاده کرد.


سیب زمینی:


برای درمان بیماری های معده و بیماری های روده هیچ دارویی بهت از آب سیب زمینی نیست. دم کرده پوست سیب زمینی ضد سرطان بوده و تومورهای سرطانی ا معالجه می کند.


صبرزرد:


برای خارج ساختن ژل داخل برگ های گیاه آلوئه ورا(صبرزرد) ، ابتدا مرکز برگ را به شکل موازی برش داده و لبه های برش شده را کنار زده و با قسمت کند چاقو ژل موجود داخل آن را خارج کنید. برای تسکین سوختگی های خفیف ، تاول و آفتاب سوختگی ها ژل را به صورت تازه مصرف کنید.


الورا


زردچوبه:


برای درمان سریع اسهال می توان یک قاشق پودر زردچوبه را داخل یک لیوان آب جوش ریخته و پس از هم زدن ، محلول به دست آمده را بدون صاف کردن به فرد ب


گوجه فرنگی:


برای معالجه ناراحتی های پوستی می توان از عصاره گوجه فرنگی ، برای شستوشوی صورت و با طراوت کردن پوست استفاده کرد.


عدس:


برای درمان ناراحتی های داخلی دهان و گلو می توان آب عدس پخته را غرغره کرد. خوردن آب عدس برای تقویت کبد و معده نیز مفید است.


 

تاریخ 23 اسفند 1399    |    تعداد بازدید 34    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top