سلامت یارعسل و درمان انواع بیماری ها


عسل به لحاظ داشتن مواد مغذی میتواند از بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرده و یا آن ها را درمان کند. در ادامه به چند خاصیت درمانی عسل اشاره می کنیم.عسل و بیمارن دیابتی


اکثر بیماران دیابتی این سوال را در ذهن خود دارند که آیا عسل برایشان مضر است یا خیر؟؟ برای جواب تا این حد می توان گفت که در مورد  دیابت شیرین مصرف عسل همان قدر مضر است که مصرف قند ضرر دارد ولی با توجه به  خواص جانبی عسل و همچنین وجود  فروکتوز که جهت جذب به سلولهای به انسولین نیازی ندارد ، می توانند عسل را  جایگزین مقدار قند مصرف روزانه خود  قرار دهند و باید  توجه داشته باشند که عسل  به عنوان قند اضافی در رژیم غذایی آنها مجاز نیست چرا که عسل علاوه  بر فروکتوز به همان نسبت هم گلوکز دارد.


درمان زخم معده


الف _ انجیر وعسل را به نسبت مساوی مخلوط نموده و میل نمایید بسیار نافع است .


ب- 20 گرم برگ و ریشه کاسنی را جوشانده و صاف کرده آن را با عسل صبح ناشتا دو فنجان میل نمایید.


عسل ودرمان زخم ها


برای ضد عفونی و جلوگیری از توسعه زخم های چرکین با عسل :


1- نصف لیوان عسل طبیعی  2- یک لیوان شیر داغ 3- یک قاشق پودر  پوست موز را خوب باهم مخلوط کنید وبه مدت یک ماه صبح و شب آن را میل نمایید.


مالیدن عسل خالص یا پمادی مرکب از دو قسمت عسل و یک قسمت روغن  ماهی در التیام انواع زخم ها ، سوختگی ها و تبخال موثر است.


عسل از خونریزی زخم ها جلوگیری کرده و باعث  انعقاد سریع خون می شود و از تغییر شکل و چروکیدگی بافت ها جلوگیری کرده و به طور کلی از وجود میکروب ها پاک می سازد .


عسل و درمان سوختگی ها


مقداری وازلین را با عسل مخلوط کرده و صبح و شب به سوختگی ها بمالید اثر سوختگی هم محو می شود .  یا یک قاشق عسل را باتخم مرغ مخلوط کرده به محل سوختگی بمالید.


عسل و یبوست


بهترین روش درمان  یبوست : مخلوط شیر با عسل یک مسهل خوب و ملایم است. عامل یبوست کندی حرکات دودی روده هاست و مصرف غذاهای پر  الیاف مثل : شیر ، غذا های آبکی مثل سوپ و آش ، انواع میوه ها و سبزیجات توام بایک قاشق مرباخوری عسل با هر نوبت غذا بهترین روش درمان است .


عسل و کم خونی


به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل  طبیعی بنوشید ، روزانه تا 2 فنجان جرعه جرعه میل کنید.


لوگوعسل

تاریخ 23 مهر 1399    |    تعداد بازدید 185    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top