سلامت یارکلم ، کلم بروکلی


 


انواع کلم غنی از ویتامین A و C و اسید فولیک است و عناصری مثل گوگرد ، فسفر و کلسیم در آن وجود دارد. مداومت در خوردن آن ، باعث از بین رفتن سنگ های ادراری و تناسلی خواهد شد. کلم به علت دارا بودن مواد گوگردی برای خارش و شست وشوی سر شوره دار ، داروی بسیار خوبی است. برخی کلم برا برای کودکان نوپا تجویز می کنند ، می گویند حرکت کودکان را آسان می کند.


کلم صدا را صاف می کند. همچنین کلم پخته در درمان سرفه کهنه ، درد کمر و زانو موثر است و سردرد را تسکین می دهد. تخم کلم ، ضد خونریزی لثه و ضد کرم دستگاه گوارش است. هم چنین ضد کم خونی است و قوه ی بینایی را افزایش می دهد. برگ های کلم مقدار زیادی کلسیم و گوگرد دارد که برای تقویت خون ، بی اندازه مفید است ؛ سالاد برگ خام کلم ، بهترین درمان کم خونی است. هم چنین این برگ ها در درمان کبد و یرقان هم مفیدند.


مصرف سوپ کلم برای معالجه برونشیت و سرفه شدید توصیه شده است. خوردن بهترین داروی طبیعی برای معالجه اسهال است. مصرف کلم ، بیماری نفریت (ورم چرکی کلیه) را درمان می کند. کلم به علت داشتن آهک زیاد ، ارسنیک و ید ، یکی از غذاهای بسیار عالی و مفید است. خوردن این گیاه برای درمان سستی استخوان و سل بی نظیر است. خوردن کلم برای بیمارانی که مبتلا به گواتر و بواسیر هستند ، یا خارش بدن دارند ، مضر است.


کلمتاریخ 23 مهر 1399    |    تعداد بازدید 163    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top