سلامت یاربامیه


Okra بامیه


بامیه گیاهی سرشار از اسید فولیک ، ویتامین های آ و سی است. این گیاه منبع خوبی از ویتامین های گروه بی ، منیزیم ريا، پتاسیم و فیبر غذایی است. بامیه در تنظیم دفع سیستم گوارش بدن و تن درستی سودمند است. لعاب و الیاف سلولزی موجود میوه ف علاوه بر کمک در پاک کردن دستگاه گوارش موجب هضم غذا در بدن می شود. پتاسیم موجود در بامیه ، ضد فشارخون است. فیبر موجود در بامیه ، ضد فشار خون است. فیبر موجود در بامیه به حفظ قند خون کمک می کند ؛ زیرا سرعت جذب قند را کاهش می دهد ، و برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.


بامیه دارای موسیلاژ ( نوعی فیبر ) است که به کلسترول غذا متصل می شود و جذب آن را کاهش می دهد. هم چنین در دفع سموم از بدن موثر است. اثر بامیه در کاهش کلسترول خون ، از ویژگی های بسیار مفید این سبزی است زیرا مانند دارو های کاهنده کلستروا اثرات جانبی ندارد.


فیبر موجود در بامیه با جذب آب کافی ، از بروز یبوست جلوگیری می نماید و ابتلا به بیماری هایی مانند بواسیر و دیورتیکولیت را به شدت کاهش می دهد. هموسیستئین ماده ای است که رگ های خونی را مسدود می کند ، اسید فولیک موجود در بامیه سبب کاهش هموسیستئین می شود.تاریخ 02 آبان 1399    |    تعداد بازدید 164    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top