سلامت یاردرمان رماتیسم با طب سنتی


بیماری رماتیسم را بیشتر مردم می شناسند و شاید تا حدی نیز از آن هراس دارند. زیرا این بیماری از دیرباز در نهاد بشر وجود داشته و ناتوانی های جسمی و روحی فراوانی برای مردم ممالک مختلف به بار آورده است.رماتیسم


پیش گیری و درمان با طب سنتی :


روغن زیتون و انگور درد مفاصل را تسکین می دهد. کورکومین موجود در ادویه کاری عامل ضد التهاب و آنتی اکسیدانی قوی است که موجب کاهش التهاب مفاصل می شود. گریپ فروت حاوی مواد ضد التهابی چون پروستاگلاندین ها است که در درمان التهاب مفاصل کاربرد دارد.


برای درد آرتروز 2 قطره روغن نعنا را با یک قاشق سوپخوری روغن بادام مخلوط کرده و محل های دردناک با آن ماساژ داده شود. محققان به تازگی ژله ای خوراکی از سلول های بنیادی که از خون بندناف استخراج می شود ساخته اند که در درمان ورم زانو کاربرد دارد. این دارو قادر است غضروف آسیب دیده را ترمیم کند و باعث رشد مجدد آن و از بین رفتن دردهای ناحیه زانو شود. این ژله می تواند جایگزین مناسبی برای جراحی تعویض مفصل زانو باشد.


مصرف فسفر ، سیلیس ، کلسیم ، ید ، سلنیوم ، ویتامین های گروه B و E، خام خواری ، پودر هسته آلبالو ، برگ سپیدار ، پوست درخت کاج و صنوبر ، برگ گردو ، روغن بادام تلخ و عسل ( برگ ها و پوست ها را خمیر و بقیه را مخلوط کرده و 30 تا 60 دقیقه در روز ضماد شود). میوه های انگور قرمز ، پرتقال ، لیمو ترش ، گیلاس ، انجیر ، آلو ، سیب قرمز میل شود. مصرف سوپ جوجه ، جعفری ، هویج ، سیر ، پیاز و آب لیموترش تویه شده است. هرروز یک لیوان آب کرفس ، یک کپسول امگا 3 میل شود.


سبزیجات پخته و روغن زیتون (به مقدار زیاد) ، مصرف مربای شقاقل ، به و بالنگ ، (عسل ، گردو و اندکی زنجبیل) ، کباب ماهی با آب لیموی زیاد و یک عدد سیر ، ضماد پونه (به مدت 2 ساعت) ، ضماد جوشانده برگ گردو ، (هلیله سیاه ، پوست هلیله زرد ، سورنجان ، مقل ازراق ، صبر زرد (به مقدار مساوی ، را در کپسول ریخته و روزی 3 بار و هر بار یک کپسول با شربت آب لیمو و عسل میل شود.


بیست عدد سیر را پوست کنده و ریز کرده و همراه فلفل ، اسفند ، هلیله سیاه ، صبر زرد و سورنجان در شیشه ریخته و در آن را بسته و در آب جوش به مدت 24 ساعت قرار داده و روغن حاصل را روی موضع بمالید. جوشانده گزنه (روزی 3 استکان و هربار نیم مشت در یک لیوان آب به مدت 10 ثانیه جوشانده و 5 دقیقه دم شود).


حمام جوشانده آویشن ، جوشانده بابا آدم ، جوشانده بوزیدان ، مالش جوشانده سنا در روغن زیتون کهنه موثر است.روزی یک عدد سیر و یک عدد لیموترش تازه میل شود. روزی یک مشت شاهی میل شود. هرروز به مدت یک هفته 5 گرم عشقه با کمی نبات میل شود. روزی یک لیوان آبغوره ، کشک ، ریحان ، شربت کلم قرمز ، آب خیار چنبر میل شود.


 


تاریخ 10 آذر 1399    |    تعداد بازدید 22    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top