سلامت یارذات الریه (سینه پهلو)


پنومونی که نزد همگان به سینه پهلو و ذات الریه نیز معروف است ، در واقع به نوعی از عفونت و ورم ریه ها (شش ها) گفته می شود که مجاری هوایی و تنفسی ریه ها توسط برخی از میکروب ها دچار التهاب شوند و در تبادل گازهای تنفسی اختلال ایجاد کنند. این عارضه می تواند مرگ و میرهای فراوانی را در هر جامعه ای به بار می آورد.Pneumonia سینه پهلو (ذات الریه)پیشگیری با طب سنتی :


بهترین راه پیش گیری از سینه پهلو ، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی ، ازدیاد مقاومت بدن با ورزش ، نداشتن سوء تغذیه و سایر اختلالات کاهنده ایمنی بدن است. در آغاز باید کوشید از فردی که دچار عفونت شده به گونه ای مراقبت کنیم که ترشحات سرفه و بزاق و خلط وی به دهان و سینه دیگران منتقل نشود و اگر هم شد آن را در مراحل اولیه درمان کنند. با عدم استعمال دخانیات و پرهیز از آلودگی های محیطی از جمله گرد و غبار ، دود کارخانجات و ماشین ها می توان ریه ها را سالم تر نگه داشت. ساکنان شهر ها به ویژه شهر های بزرگ و صنعتی با استنشاق مداوم هوای تمیز پارک ها و کوه ها و جنگل ها همراه با ورزش های مداوم و روزانه می توانند ریه ها را در برابر بسیاری از بیماری ها های ناتوان کننده و کشنده بیمه کرد و آن ها را سالم نگه داشت.


درمان با طب سنتی :


مصرف روی تا 41% برای درمان ذات الریه اطفال موثر است ، مصرف آب انگور ، سیب قرمز ، گلابی ، قرص مخمر آبجو ، سوپ (کلم ، اسفناج ، گشنیز ، سیر ، هویج ، پیاز ، کرفس ، گنذم ، جو و آب لیموی تازه) ، شلغم (پخته یا آب آن با عسل) ، شربتی که از یک کیلوگرم کلم بنفش ، شکر یا عسل و آب درست شده ، دم کرده افسنطین (هر نیم ساعت یک قاشق مک زده شود ) ، سه قطره تنتور تاج الملوک را روی قند چکانده و چای با آن می شود.


مصرف انجیر و روغن فندق در درمان سرفه و خروج اخلاط از بدن موثراند. همچنین از گیاهان زوفا ، تمشک و سیر در درمان بیماری استفاده می شود.


ذات الریه

تاریخ 13 آذر 1399    |    تعداد بازدید 44    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top