سلامت یارآنفولانزا و پیش گیری با طب گیاهی


آنفولانزا (زکام ، گریپ) به عنوان شایع ترین بیماری شناخته شده از دیرین ترین زمان تا کنون است. در کل دو نوع آنفولانزا شایع تر است که به آنفولانزای آ و ب مشهورند. هرچند ویروس های کشف شده جدیدتری که به پارا آنفولانزا شهرت یافته اند و موجب بروز بیماری های مخصوص ه خود می شوند.


ویروس آنفولانزای آ معمولا هر ده تا چهل سال یکبار شیوع بالایی در سراسر دنیا همه گیر می شود ؛ اما انفولانزای ب هر چهار تا هفت سال در سطح گسترده ای شیوع میابد. عفونت به مدت بیست و چهار ساعت پیش از آغاز علائم بیماری تا زمان بهبودی می تواند مسری باشد ، اما دوره کمون بیماری یک تا سه روز است. تهاجم ویروس ها به دستگاه تنفسی تا حدی است که گاهی سبب مرگ سلول ها و کنده شدن آن ها از ریه ها می شود.Influenza آنفولانزا


پش گیری با طب گیاهی :


قرص آمانتادین یکی از دارو های مفید برای پیش گیری از آنفولانزا است ، و به ویژه برای کودکانی که دچار ضعف ایمنی هستند ضرورت دارد. تجویز سالانه واکسن آنفولانزا برای کودکانی که در معرض مداوم ابتلا به ویروس آنفولانزا هستند ، و کودکانی که در منزل مسکونی مشترک با فردی زندگی می کنند که دارای بیماری های قلبی ، عروقی ، ریوی ، کلیوی و ضایعات خونی و عصبی هستند ، ضرورت دارد.


مصرف خوراکی زنجبیل ، سیر و ادویه کاری در درمان یماری سرماخوردگی و آنفوانزا موثر است. گریپ فروت ویتامین سی فراوان دارد که می تواند در درمان آنفولانزای کشنده موثر باشد. جوشانده گیاهان اسطوخودوس ، بابونه گاوی ، گاوزبن ، مرزنجوش ئ نسترن در بهبود بیماری نقش دارند.

تاریخ 14 آذر 1399    |    تعداد بازدید 61    |    نویسنده مطلب M kazemiنام :
ایمیل :  
دیدگاه :

▲ top